MIdtown Hotel
2007 yılında hizmete giren Midtown Hotel’de, 80 Oda ve 24-110 kişi kapasiteli 4 adet toplantı salonu, Türk ve Dünya mutfaklarından örneklerin sunulduğu, mutfağında ödüllü aşçıların yemek yaptığı 1 restaurantı ve 1 café hizmet veriyor.
Haberdar Ol

Newsletter almak için kayıt olun

NEDEN MIDTOWN HOTEL?
0

Yalnız Başına Seyahat Edeceklere 7 Öneri

Posted 20 Ekim 2015 / By MidtownHotelBlog / Genel

1. Gittiğiniz yerin havasına uyum sağlayın

Gittiğiniz her yeni yerin iklimine uyum sağlamak için kendinize yeterli zaman tanıyın. Kendinizi rahat hissetmek için yeterli süre genellikle 1 gündür. İlk gün kendinizi çok zorlamayın ve biraz dinlenip etrafı gözlemleyin.

Traveling-Alone-Tips

2. En güzel akşam yemeği kendinizle olandır

Restoran seçiminizi yaparken tercihinizi bar kısmı olanlardan yana kullanın ve bir masada tek başına oturmaktansa, yemeğinizi barda yiyin.

Müşterek kullanım masaları olan restoran ya da kafeler de tercih edilebilir. Bu tip yerler freelance çalışan insanların uğrak yeri olduğu için yerli insanlarla tanışma şansınız yüksek olur. Ayrıca ücretsiz Wi-Fi olanağı da sunduklarından eviniz ya da yaşadığınız yerdeki arkadaşlarınızla da bağlantıya geçebilirsiniz. Belli bir restoran ya da kafenin müdavimi olursanız, çalışanlarıyla da arkadaş olabilirsiniz.

article-2720110-205E66CF00000578-849_634x749 (2)

3. Gece dışarı çıkarken önlemlerinizi alın

Kaldığınız yerde nereye gittiğinizi ve ne zaman dönmeyi planladığınızı belirten bir not bırakın. Kaldığınız yerin sahibi ya da işletmecisi ile arkadaşlık kurabildiyseniz ona bizzat bilgi verebilirsiniz. Eğer biriyle birlikte çıkacaksanız, kiminle gittiğinizi isim belirterek yazın.

rain_cab_new_york_city

 

4. Sevdiklerinizle irtibatta kalın

Tek başına tatile çıktınız. Dinleniyor, kafanızı dinliyor olabilirsiniz. Ama hem iyi olduğunuzu haber vermek hem de irtibatta kalmak adına sevdiklerinizle görüşmeler yapın. Gittiğiniz her ülkede o ülkeye ait SIM kart takarak konuşmayı tercih edin. Bunun için kilitli olmayan bir cep telefonuna ihtiyacınız olacaktır. Bu şekilde hem daha düşük konuşma ücreti ödersiniz. Telefonunuzda Whatsapp, Skype gibi uygulamalar olursa kalacağınız otelden Wi-fi ile bağlanarak ücretsiz görüşmeler yapabilirsiniz.

sozluk-yazarlarinin-facebook-kapak-fotograflari-londra-paris-telephone

5. Önemli evrak ve eşyalarınızı güvende tutun

Pasaport, cüzdan, fotoğraf makinesi ve cep telefonu gibi önemli eşyalarınızı tek bir yerde tutun. Böylece gerektiğinde çok basit bir şekilde bunları kontrol edebilirsiniz. Bunun dışında, yanınıza kullanmayacağınız ve çok değerli eşyaları almamanız daha iyi olacaktır.

Passport with turkish visa and stamps on a different money background

6. Kalacağınız yeri iyi seçin

Kalacağınız yeri, seyahate çıkmadan önce mutlaka ayarlamış olmalısınız. Seyahatin en önemli noktası belki de kalacağınız otel seçimidir. Tek başına olduğunuz için hem güvenli, hem de konforlu bir otel tercih etmelisiniz. Bol bol gezeceğiniz için de şehir merkezindeki otelleri tercih etmelisiniz.

Screenshot_1

 

Midtown Hotel, Taksim / İstanbul

Tadını Çıkarın! :)

Kimsenin planına bağlı kalmak zorunda olmadan, tamamen kendi planınıza göre özgürce seyahat etmenin keyfini çıkarın. Tamamen kendi kararlarınızı verdiğiniz, gezip yeni insanlar tanıdığınız, kafanızı dinlediğiniz, kendinizle baş başa kaldığınız bir seyahati mutlaka yapmalısınız. :)