MIdtown Hotel
2007 yılında hizmete giren Midtown Hotel’de, 80 Oda ve 24-110 kişi kapasiteli 4 adet toplantı salonu, Türk ve Dünya mutfaklarından örneklerin sunulduğu, mutfağında ödüllü aşçıların yemek yaptığı 1 restaurantı ve 1 café hizmet veriyor.
Haberdar Ol

Newsletter almak için kayıt olun

NEDEN MIDTOWN HOTEL?
0

İstanbul’da Ekim Ayı Etkinlikleri

Posted 6 Ekim 2015 / By MidtownHotelBlog / Genel

1. Caz Yeşili, İKSV Salon

İKSV Salon, yeni sezonda ağırlayacağı isimlerle takipçilerine yine renkli ve yoğun bir program vaat ediyor. Salon yeni sezonunun ilk konserine iki kadın vokalle başlıyor. Büyüleyici melodileri, sakin armonileriyle İzlanda’nın Björk ile Emiliana Torrini’den sonra en iyi kadın vokallerden biri olarak görülen Sóley ve öncesinde; minimal ve romantik tınıların sahibi grup Miss Crowley, Garanti Caz Yeşili konserleri kapsamında Salon’a geliyor. Miss Crowley ile Sóley, 3 Ekim Cumartesi 21.30 ve 22.40 olmak üzere arka arkaya sahnede olacak. East India Youth, Great Lake Swimmers, Sons of Kemet, Sebadoh, Céu ve Neneh Cherry’nin de aralarında olduğu uluslararası sahnelerin aranan isimleri de sahnede olacak.

ceu-at-jazz-cafe

 

 

2. FilmEkimi, Atlas/Beyoğlu/Feriye/Rexx

Woody Allen, Noah Baumbach, Michael Gondry, Terrence Mallick, Todd Haynes, Anton Corbijn gibi usta yönetmenlerden çoğu ödüllü 47 film, 14. Filmekimi’nde.Filmekimi, 3 – 11 Ekim’de İstanbul’da Atlas, Beyoğlu, Feriye ve Kadıköy Rexx sinemalarında. Detaylı bilgi için filmekimi.iksv.org adresini ziyaret edebilirsiniz.

 

6c77529fcd627a6e2d80fb15725b3585

 

3. İstanbul Coffee Festival, Haydarpaşa Garı

Dört gün boyunca sürecek İstanbul Coffee Festival, kahveseverleri Haydarpaşa Garı’nda kahve yolculuğuna çıkarıyor.  Kahve kokusu eşliğinde tarihi dokunun keyfini çıkaracağınız kaçırılmayacak bir deneyim sunuyor…

 

1581538294627

 

4. Akbank Caz Festivali , Akbank Sanat

Akbank Caz Festivali, bu sene 25. yaşını kutluyor. 25. Akbank Caz Festivali’nin bu seneki yıldız isimleri arasında Manu Katché, Bill Frisell, John Scofield & Joe Lovano ve David Sanborn yer alıyor. Türkiye’nin en uzun soluklu festivallerinden biri olan Akbank Caz Festivali, bu yıl 25. yaşını kutluyor. Çeyrek asır gibi uzun bir süredir varlığını sürdüren ve geçmişten günümüze Cecil Taylor, Archie Shepp, McCoy Tyner, Pharoah Sanders, Jimmy Smith ve Enrico Rava gibi caz dünyasının saygın isimlerini Türk izleyicisi ile buluşturuyor.

31623369

 

5. Anadolu Break Dans Gösterisi, Zorlu Performans Sanatları Merkezi

Sokağın ruhundan doğan breakdans ile toprağın gücünü yansıtan Anadolu dansları, Red Bull Anadolu Break dans gösterisi ile aynı sahnede buluşuyor. Prömiyerini 9 Ekim’de, İstanbul Zorlu Performans Sanatları Merkezi’nde yaptıktan sonra 4 şehri kapsayan Anadolu turnesine çıkacak projenin sanat yönetmenliğini ünlü dans topluluğu Flying Steps’in kurucularından koreograf Kadir Memiş (Amigo) üstleniyor. Modern ile gelenekselin birlikteliğinden doğan rengarenk dansların ve kültürün hikayesini sahneye taşıyacak Red Bull Anadolu Break dans gösterisi İstanbul’dan sonra Ankara, İzmir, Eskişehir ve Antalya’da da devam edecek.

 

31623373