MIdtown Hotel
2007 yılında hizmete giren Midtown Hotel’de, 80 Oda ve 24-110 kişi kapasiteli 4 adet toplantı salonu, Türk ve Dünya mutfaklarından örneklerin sunulduğu, mutfağında ödüllü aşçıların yemek yaptığı 1 restaurantı ve 1 café hizmet veriyor.
Haberdar Ol

Newsletter almak için kayıt olun

NEDEN MIDTOWN HOTEL?
0

If the child inside you is ready, let’s go to the Istanbul Toys Museum!

Posted 24 Mart 2017 / By MidtownHotelBlog / Genel

The Toys Museum which is the present of poet and novelist Sunay Akin to Istanbul has been opened in 2005. In the museum where the oldest toy is 300 years old, it is possible to find a toy which draws interest of all ages, refreshes their memories and evokes their imagination.

Şair ve yazar Sunay Akın’ın İstanbul’a armağanı olan Oyuncak Müzesi, 2005 yılında açıldı. En eski oyuncağın 300 yıllık olduğu müzede, büyük küçük herkesin ilgisini çekebilecek, anılarını canlandırarak hayal gücünü harekete geçirebilecek bir oyuncak bulabilmek mümkün.

IMG_7489

The interior decoration of the museum opened by Akin via transforming her 3-storey family heirloom mansion in Goztepe has been made by stage designer Ayhan Dogan. The toys bought by Akin from toy collectors, auctions and antique dealers in different countries since 1990 give important hints about the culture and life style of the period they belong to. They decorate the showcase of the toys museum in many different themes from space travel to undersea adventures.

Göztepe’de Akın’ın aile yadigarı 3 katlı bir konağı dönüştürerek açtığı müzenin iç dekorasyonu, sahne tasarımcısı Ayhan Doğan tarafından yapılmış. Akın, 1990 yılından itibaren farklı ülkelerdeki oyuncak koleksiyonerlerinden, müzayedelerden ve antikacılardan satın aldığı oyuncaklar, ait olduğu dönemin kültürü ve yaşam tarzı hakkında da önemli ipuçları veriyor. Uzay yolculuğundan, deniz altı maceralarına kadar birçok farklı temada oyuncak müzenin camekanlarını süslüyor.

ic

You may arrive the toys museum located in Goztepe in the Anatolian Side via getting off at the Yenisahra station of Kadikoy-Kartal metro or various buses starting from Kadikoy.

Anadolu Yakası’nda, Göztepe’de yer alan oyuncak müzesine Kadıköy-Kartal metrosu ile Yenisahra durağında inerek ya da Kadıköy’den kalkan farklı otobüs hatları ile ulaşabilirsiniz.