MIdtown Hotel
2007 yılında hizmete giren Midtown Hotel’de, 80 Oda ve 24-110 kişi kapasiteli 4 adet toplantı salonu, Türk ve Dünya mutfaklarından örneklerin sunulduğu, mutfağında ödüllü aşçıların yemek yaptığı 1 restaurantı ve 1 café hizmet veriyor.
Haberdar Ol

Newsletter almak için kayıt olun

NEDEN MIDTOWN HOTEL?
0
RAMADAN MONTH EXCITEMENT AT MIDTOWN HOTEL!
Posted 9 Haziran 2017 / By MidtownHotelBlog / Genel

This year, Midtown Hotel’s iftar menus are very rich as well as every year. We have to different menu options for iftar and each one of them has very savory traditional Turkish dishes.

More Restaurant İftar Menu:

 • Gourmet İftar Dish
 • Lentil Soop with Vegetables
 • Rolled Pastry with Spinach and Feta Cheese
 • Shepherd’s Salad
 • Lamb in Tandori Cooked with Ayran
 • Rose Pudding with Ice Cream
 • Drinks
 • Bread Alternatives

Menu Price: 60 TL

Garden Iftar Menu:

 • Gourmet Iftar Dish
 • Tomato Soup with Vermicelli
 • Hand Made Mantı
 • Season’s Salad
 • Chicken Gratin with Aubergine Puree
 • Fig Spread
 • Drinks
 • Bread Altenatives

Menu Price: 55 TL

hurma-1

Her sene olduğu gibi bu sene de en zengin iftar sofraları Midtown Hotel’de kuruluyor. İki ayrı menü seçeneğimiz ve her birinde lezzetli geleneksel Türk yemekleri bulunuyor.

More Restaurant İftar Menüsü:

 • Gurme İftar Tabağı
 • Sebzeli Mercimek Çorbası
 • Ispanaklı, Feta Peynirli Kol Böreği
 • Çoban Salata
 • Ayran İle Pişmiş Kuzu Tandır
 • Dondurmalı Güllaç
 • İçecekler
 • Ekmek Çeşitleri

Menü Ücreti: 60 TL

Bahçe İftar Menüsü:

 • Gurme İftar Tabağı
 • Tel Şehriyeli Domates Çorbası
 • El Yapımı Ev Mantısı
 • Mevsim Salata
 • Beğendili Tavuk Graten
 • İncir Uyutması
 • İçecekler
 • Ekmek Çeşitleri

Menü ücreti: 55 TL

0
IT’S JUDAS TREE TIME IN ISTANBUL!
Posted 21 Nisan 2017 / By MidtownHotelBlog / Genel

For its legendary beauty, the Bosphorus is one of the most beautiful points of not only Istanbul or Turkey but of the entire world. Of course, there are other things augmenting the beauty of the Bosphorus: dolphins swimming, dipping and rising merrily, pavilions and palaces reflecting the grandeur of the history, ferries shuttling between two continents… However, there is such a period every year that bright hues of pink and fuchsia merge in the blue of the Bosphorus, and deliver a feast for the eyes.

Dillere destan güzelliğiyle Boğaz, sadece İstanbul’un ya da Türkiye’nin değil, dünyanın da en güzel noktalarından bir tanesi. Boğaz’ın güzelliğine güzellik katan başka şeyler de var elbet. Neşeyle yüzen ve suya bir dalıp bir çıkan yunuslar, tarihin görkemini yansıtan kasır ve saraylar, bir kıtadan diğerine mekik dokuyan vapurlar… Ancak her yıl bir dönem var ki parlak pembe, fuşya tonları Boğaz’ın mavisine karşır, gözlere bir ziyafet yaşatır.

tumblr_nntwyrZCvn1ttslr8o1_1280

Just like every year, the Judas trees, which are the symbol of the Bosphorus, have begun to bloom since the mid-April. Endemic to this region, the Judas trees are also the material in historic events. Reportedly, Judas, one of the 12 apostles of Jesus Christ, deeply regrets what he has done after his betrayal. Unable to bear this remorse, Judas eventually hangs himself on a cercis tree. From that day on, the cercis, which had been white-flowered previously, acquires its present-day color because of shame.

Her sene olduğu gibi bu sene de Nisan ayının ortasından itibaren Boğaz’ın sembolü erguvanlar çiçeklenmeye başladı. Bu bölgede kendiliğinden yetişen erguvanlar tarihi olaylara da malzeme olmuşlar. Anlatılanlara göre Hz. İsa’nın 12 havarisinden biri olan Yehuda, ihanetinin ardından yaptıklarından çok pişman olur. Bu duruma dayanamayan Yehuda sonunda kendisini bir erguvan ağacına asar. O günden sonra beyaz yapraklı erguvanlar utançlarından bugünkü renklerini alır.

bogazici-university-bosphorus-judas-tree-erguvan-e1488840676100

You’ve got time until mid-May to see the Judas trees of the Bosphorus. Make sure not to miss the most beautiful colors of spring in Istanbul: the beauty of the Judas trees with bright hues ranging from pink to purple.

Boğaz erguvanlarını izlemek için mayıs ayının ortasına kadar vaktiniz var. İstanbul’da baharın en güzel renklerini, pembe ile mor arasında gidip gelen parlak tonlarıyla erguvanların güzelliğini sakın kaçırmayın.

0
MIDTOWN HOTEL IS THE BEST PLACE TO ENJOY ARTICHOKE FULLY!
Posted 12 Nisan 2017 / By MidtownHotelBlog / Genel

Upon arrival of spring, the market stalls have started to become colorful thoroughly. Full green plums and strawberries always draw attention, but the secret hero of the stall must be artichoke thanks to its flavor and contributions to healthy life.

Baharın gelişiyle tezgahlar iyiden iyiye renklenmeye başladı. Yemyeşil erikler ve kırmızı çilekler her zaman ilgi çekmeyi başarıyor ancak tezgahın gizli kahramanı lezzeti ve sağlıklı yaşama katkıları sayesinde enginar olmalı.

artichoke

Artichoke purifies the blood and relieves tiredness by driving toxic substances from the body. The studies conducted have revealed that the artichoke is beneficial for the heart as well as the digestive system, enables the heart to run more easily by strengthening the heart muscles, reduces cholesterol and triglyceride, and fights arterial stiffness.

Enginar kanı temizler, toksik maddelerin vücuttan atılmasını sağlayarak yorgunluğu giderir. Yapılan araştırmalarda, enginarın sindirim sisteminin yanı sıra kalp için de yararlı olduğu, kalp kaslarını güçlendirerek kalbin daha rahat çalışmasını sağladığı, kolestrolü ve trigliseridi düşürdüğü ve damar sertliğine iyi geldiği saptanmıştır.

e-ginar

In addition to all these, artichoke busts the “healthy products are tasteless” myth, because the chefs of Midtown Hotel cook artichoke meals each of which is more delicious than the others. Baked artichoke soup, artichokes in oil, Caesar salad with crispy artichoke and green apple, artichoke stuffed with beefsteak, casserole with canal shrimp and artichoke and penne macaroni with artichoke awaits you Midtown Hotel, More Restaurant throughout April.

Enginar, tüm bunlara ek olarak “sağlıklı ürünler lezzetsizdir” mitini de bir kenara atıyor. Çünkü Midtown Hotel şefleri enginar ile birbirinden lezzetli yemekler yapıyor. Fırınlanmış enginar çorbası, zeytinyağlı enginar, çıtır enginarlı yeşil elmalı Sezar salata, biftekli enginar dolması, kanal karidesli enginarlı güveç ve enginarlı penne makarna Nisan ayı boyunca Midtown Hotel, More Restaurant’ta sizleri bekliyor.

0
THE 36TH ISTANBUL FILM FESTIVAL AWAITS CINEMA LOVERS ON 5-15 APRIL
Posted 5 Nisan 2017 / By MidtownHotelBlog / Genel

36.Organised by the Istanbul Foundation for Culture and Arts (İKSV), Turkey’s biggest international cinema event Istanbul Film Festival is getting ready to meet cinema lovers for the 36th time. The 36th Istanbul Film Festival, with a roster comprising highlights from Turkey and world cinema will take place between 5 and 15 April.

İstanbul Kültür Sanat Vakfı (İKSV) tarafından düzenlenen, Türkiye’nin en büyük uluslararası sinema etkinliği İstanbul Film Festivali, bu yıl 36. kez sinemaseverlerle buluşmaya hazırlanıyor. Türkiye ve dünya sinemasının en nitelikli ve başarılı örneklerinden, yıldız oyuncular ve usta yönetmenlerle söyleşilere, 36. İstanbul Film Festivali, bu yıl 5-15 Nisan tarihleri arasında gerçekleştiriliyor.

Manifest_900x400

Manifesto (Dir/Yön: Julian Rosefeldt)

The Istanbul Film Festival presents a rich programme in its 36th edition as ever, running a gamut from the latest productions of world cinema to cult films, most recent Turkish films, and classics, new discoveries, masterpieces, and hidden treasures. The festival hosts 186 feature films, as well as 17 short films in 21 different categories and in addition to the screening of a total of 203 films by 207 directors from 61 countries, Q&As and festival talks with guest filmmakers, concerts, and other special events.

36’ncı İstanbul Film Festivali, dünya sinemasının en yeni örneklerinden kült yapıtlara, usta yönetmenlerin son filmlerinden yeni keşiflere ve gizli hazinelere yine 186 uzun metrajlı ve 17 kısa filminden oluşan zengin programıyla festival takipçileriyle buluşacak. Festival kapsamında, 11 gün boyunca, 21 bölümde 61 ülkeden 207 yönetmenin toplam 203 filminin gösteriminin yanı sıra konuk yönetmen ve oyuncuların katılımıyla gerçekleştirilecek sohbetlerden konserlere ve özel etkinliklere sinemayla dolu günler yaşanacak.

0
If the child inside you is ready, let’s go to the Istanbul Toys Museum!
Posted 24 Mart 2017 / By MidtownHotelBlog / Genel

The Toys Museum which is the present of poet and novelist Sunay Akin to Istanbul has been opened in 2005. In the museum where the oldest toy is 300 years old, it is possible to find a toy which draws interest of all ages, refreshes their memories and evokes their imagination.

Şair ve yazar Sunay Akın’ın İstanbul’a armağanı olan Oyuncak Müzesi, 2005 yılında açıldı. En eski oyuncağın 300 yıllık olduğu müzede, büyük küçük herkesin ilgisini çekebilecek, anılarını canlandırarak hayal gücünü harekete geçirebilecek bir oyuncak bulabilmek mümkün.

IMG_7489

The interior decoration of the museum opened by Akin via transforming her 3-storey family heirloom mansion in Goztepe has been made by stage designer Ayhan Dogan. The toys bought by Akin from toy collectors, auctions and antique dealers in different countries since 1990 give important hints about the culture and life style of the period they belong to. They decorate the showcase of the toys museum in many different themes from space travel to undersea adventures.

Göztepe’de Akın’ın aile yadigarı 3 katlı bir konağı dönüştürerek açtığı müzenin iç dekorasyonu, sahne tasarımcısı Ayhan Doğan tarafından yapılmış. Akın, 1990 yılından itibaren farklı ülkelerdeki oyuncak koleksiyonerlerinden, müzayedelerden ve antikacılardan satın aldığı oyuncaklar, ait olduğu dönemin kültürü ve yaşam tarzı hakkında da önemli ipuçları veriyor. Uzay yolculuğundan, deniz altı maceralarına kadar birçok farklı temada oyuncak müzenin camekanlarını süslüyor.

ic

You may arrive the toys museum located in Goztepe in the Anatolian Side via getting off at the Yenisahra station of Kadikoy-Kartal metro or various buses starting from Kadikoy.

Anadolu Yakası’nda, Göztepe’de yer alan oyuncak müzesine Kadıköy-Kartal metrosu ile Yenisahra durağında inerek ya da Kadıköy’den kalkan farklı otobüs hatları ile ulaşabilirsiniz.

0
Music, creativity and technology… All in this festival!
Posted 15 Mart 2017 / By MidtownHotelBlog / Genel

Sónar, organized for 53 times thus far in 27 different cities including London, Barcelona, Seoul, and Los Angeles, is going to take place for the first time in Turkey in Zorlu PSM on March 24-25.

Bugüne kadar Londra, Barcelona, Seul, Los Angeles gibi 27 farklı şehirde 53 kez düzenlenen Sónar, ülkemizde ilk kez 24-25 Mart tarihleri arasında Zorlu PSM’de gerçekleşecek.

Sonar_Ist_17_TWITTER_LOCAL_ENThe festival program includes very important names especially for the electronic music fans. The Irish Roisin Murphy who we know from Moloko and conspicuous for her solo works, Moderat founded by Apparat and Modeselektor by uniting, and which has a considerable large fan base in our country, the renowned techno DJ Nina Kraviz, and DJ Koze with his entertaining rhythms are just a few of names who will participate in the festival. In addition to these names, it is possible to listen to the names such as HVOB, Nosaj Thing, Weval, Ah! Kosmos, Floating Points, Hey! Douglas, Prince Thomas, HONNE, Villette, and Vildan Gündüz in the festival.

Festival programında özellikle elektronik müzik severler için son derece önemli isimler bulunuyor. Moloko’dan tanıdığımız, solo çalışmalarıyla da dikkat çeken İrlandalı Roisin Murphy, Apparat ve Modeselektor’un birleşerek kurduğu ve ülkemizde hatrı sayılır bir hayran kitlesi bulunan Moderat, ünlü techno DJ’i Nina Kraviz, eğlenceli ritimleriyle DJ Koze festivale katılacak isimlerden sadece bir kısmı. Bu isimler dışında HVOB, Nosaj Thing, Weval, Ah! Kosmos, Floating Points, Hey! Douglas, Prince Thomas, HONNE, Villette ve Vildan Gündüz gibi isimleri de festivalde dinleyebilmek mümkün.

roisin-murphy-2-sonar-istanbul-2017The audio-visual performances to be delivered within the scope of the festival will meet the digital art lovers under the title of Sonar+D. You are invited to Sonar Istanbul to be held in Zorlu PSM on March 24-25 in order to see the performances of the names such as Ryoji Ikeda, NONOTAK, Cem + RG, and NOHLAB as well.

Festival kapsamında gerçekleşecek olan görsel ve işitsel performanslar Sonar+D başlığı altında dijital sanatlara ilgi duyanlarla buluşacak. Ryoji İkeda, NONOTAK, Cem + RG ve NOHLAB gibi isimlerin performanslarını da takip edebilmek için 24-25 Mart’ta Zorlu PSM’de yapılacak olan Sonar İstanbul’a davetlisiniz.

 

0
Happy March 8 Women’s Day!
Posted 7 Mart 2017 / By MidtownHotelBlog / Genel

Women’s Day which is celebrated on 8th of March in the whole world and recognized by the United Nations, is very important nowadays since subjects such as gender apartheid, fair wage policy and equal rights are intensively discussed. The reason of celebrating this day on 8th of March depends on a very sad story.

Tüm dünyada 8 Mart Günü kutlanan ve Birleşmiş Milletler tarafından tanınan bir gün olan Kadınlar Günü; cinsiyet ayrımcılığı, eşit ücret politikası ve haklar gibi konuların son derece yoğun şekilde tartışıldığı günümüzde ayrı bir önem taşıyor. Bu günün 8 Mart’ta kutlanmasının sebebi ise hayli acı bir olaya dayanıyor.

kadinlar

In a fire started during the strike went on for better working conditions by workers most of whom were women in Triangle shirt factory in New York, 120 women and 23 men workers were stuck in the factory as a result of locking the door on them. 8th of March has been celebrated as the Worker Women’s Day all over the world after this sad incident.

Newyork’ta yer alan Triangle gömlek fabrikasında çalışan çoğunluğu kadın işçilerin daha iyi koşullar için yaptıkları grev esnasında fabrikada çıkan yangında, kapıların üzerlerine kitlenmesi sonucu 120 kadın ve 23 erkek işçi fabrikada kilitli kaldı. Bu acı olayın ardından her yıl 8 Mart günü tüm dünyada Emekçi Kadınlar Günü olarak kutlanmaya başlandı.

Womens-Day-Images

Much better images come to mind today regarding March 8. March 8 is now a time when women feel themselves special with lots of flowers, pink color and its tones combined with chic gifts. We, as Midtown Hotel, sincerely congratulate the March 8 Women’s Day of all women.

Günümüzde 8 Mart denince ise akla çok daha iyimser imajlar geliyor. Bolca çiçeğin, pembe renk ve tonlarının şık hediyelerle buluştuğu 8 Mart günü artık kadınların kendini özel hissetiği bir zaman dilimi. Biz de Midtown Hotel olarak tüm kadınların 8 Mart Dünya Kadınlar Günü’nü içtenlikle kutluyoruz.

0
What is Rosti? Where to eat meals with delicious Rosti in Istanbul?
Posted 27 Şubat 2017 / By MidtownHotelBlog / Genel

Rosti, which sounds unfamiliar to most of the people in Turkey, in fact is a well-known taste all over the world and consumed fondly. Previously Rosti was a food consumed by villagers in the Bern cantons of Switzerland, but by time it was spread all over the country and considered as a national food by the Swiss due to its popularity.

Türkiye’de birçokları için kulağa yabancı gelen bir yemek olan röşti, aslında tüm dünyada bilinen ve severek tüketilen bir lezzet. Önceleri İsviçre’nin Bern kantonlarında köylülerin tükettiği bir yemek iken zamanla tüm ülkeye yayılan röşti, popülaritesinin de etkisiyle İsviçreliler’in milli saydığı bir yemek haline geldi.

rostiHow is Rosti prepared? Rasped cooked or raw potato is generally cooked with butter or vegetable oil by being pressed on the base of the pan. It is taken from the cooker when both sides become brown in the tone of gold. You may cook your Rosti in the oven or by adding different ingredients if you like. But the original recipe of Rosti is the one made only with potato.

Peki röşti nasıl hazırlanır? Rendelenen pişmiş ya da çiğ patatesler, genellikle bir tavanın dibine bastırılarak tereyağı veya bitkisel yağ ile pişirilir. İki tarafı da altın tonlarında bir kahverengi renk aldığında ocaktan alınır. Dileyenler röştilerini fırında ya da farklı malzemeler ekleyerek de yapabilirler. Ancak röştinin orijinal tarifi sadece patates ile yapılandır.

07Instead of trying to cook it at home, it is possible to taste delicious Rostis cooked by master hands. The Rosti Menu awaits lovers of delicious tastes in Midtown Hotel Istanbul during March. We suggest that those who especially like potato should try the wonderful Rosti Menu which consists of calf shish kebab with Rosti, lamb shish kebab with Rosti and pistachio, grilled chicken shish marinated with gingered green apple with Rosti, grilled salmon shish with coriander with Rosti, and shrimp on wooden skewers with Rosti before March ends.

Evde hazırlamakla uğraşmak yerine usta ellerden çıkmış enfes kıvamda röştiler yemek de mümkün. Mart ayı boyunca Midtown Hotel İstanbul’da röşti menüsü lezzet tutkunlarını bekliyor. Röştili dana şiş kebap, röştili fıstıklı kuzu şiş kebap, röştili zencefilli yeşil elma ile marine edilmiş ızgara tavuk şiş, röştili kişnişli somon şiş ızgara ve röştili kardes çöp şişten oluşan harika röşti menüsünü özellikle patates severlerin Mart ayı bitmeden denemelerini öneririz.

Enjoy your meal!

Şimdiden afiyet olsun!

0
16th !f Istanbul Independent Film Festival begins!
Posted 16 Şubat 2017 / By MidtownHotelBlog / Genel

!F Istanbul, which lets the film-lovers live 10 festival-like days with a selection of independent films from Turkey and the world each year, is happening on February 16-26 this year. The festival to be organized in Nişantaşı City’s AVM, Caddebostan Cultural Center, Kanyon and Akasya AVM is starting with an entertaining opening party and continuing with events such as conversations and workshops, just like every year.

For those who consider buying tickets for this enjoyable festival, we have compiled the most prominent 5 movies.

Her sene tüm Türkiye’den ve dünyadan bağımsız filmlerle bir seçki oluşturarak sinema severler için bayram gibi bir 10 gün yaşatan !F istanbul, bu sene 16-26 Şubat arasında gerçekleşiyor. Nişantaşı City’s AVM, Caddebostan Kültür Merkezi, Kanyon ve Akasya AVM’de yapılacak olan festival her sene olduğu gibi eğlenceli açılış partisiyle başlıyor, söyleşi ve workshop gibi etkinliklerle devam ediyor.

Bu keyifli festivale bilet almayı düşünenler için, en çok göze çarpan 5 filmi derledik.

1. T2 Trainspotting

Trainspotting-2

A squeal to the legendary Trainspotting, T2 arouses curiosity by even just bringing the whole old gang and director Danny Boyle together.

Efsane film Trainspotting’in devamı olma özelliği taşıyan T2, eski kadronun tamamı ve yönetmen Danny Boyle’un bir araya gelmesiyle bile merak uyandırıyor.

2. Moonlight

moonlightAn Oscar Nominee for the Best Picture, Moonlight is the coming-of-age story of a black American.

En İyi Film dalında Oscar adaylığı bulunan Moonlight, siyah bir Amerikalı’nın büyüme hikayesi olarak özetlenebilir.

3. Aquarius

hero_Aquarius-2016

The second feature film by Brazilian director Kleber Mendonça Filho, Aquarius gives hints about the present-day life in Brazil while focusing on the retired music critic Clara’s life.

Brezilyalı yönetmen Kleber Mendonça Filho’nun ikinci uzun metrajlı filmi olan Aquarius, emekli müzik eleştirmeni Clara’nın hayatına odaklanırken Brezilya’nın günümüz yaşamı hakkında da ipuçları veriyor.

4. Certain Women (Mutlak Kadınlar)

certainwomencast

Telling the story of 3 unrelated women is conspicuous for its impressive style and casting.

Birbiriyle bağlantısı olmayan 3 kadının hikayesini anlatan Certain Women, etkileyici üslubu ve oyuncu kadrosuyla dikkat çekiyor.

5. Big Big World (Koca Dünya)

kocadunya

The famous Turkish director Reha Erdem’s latest film, Big Big World relates the story of slow alienation of Zuhal and Ali, who had grown up like siblings in the orphanage, from the society.

Ünlü Türk yönetmen Reha Erdem’in son filmi olan Koca Dünya, yetimhanede kardeş gibi büyüyen Zuhal ve Ali’nin yavaş yavaş toplumun dışına çıkış hikayelerini anlatıyor.

0
Valentine’s Day is Totally Different in Midtown!
Posted 10 Şubat 2017 / By MidtownHotelBlog / Genel

The most romantic, most loving and reddest day of the year is finally at hand! Valentine’s Day has become so important that there are relationships that have finished because of it. Be careful! :)

Yılın en romantik, en sevgi dolu, en kırmızı günü geldi çattı! Sevgililer Günü, o kadar önemli bir hale geldi ki bu yüzden biten ilişkiler bile var. Aman dikkat! :)

Simple-Valentines-Day-Wallpapers-1024x576-1024x576

There are numerous different stories about the origins of this special day. Since the Ancient Greece, February is related to love; reportedly, the marriage of Zeus and Hera was celebrated in this month in those times. However, Valentine’s Day celebrated in our times is generally associated with the Catholic saint St. Valentine. February 14 is known as the day when Saint Valentine passed away.

Bu özel günün ortaya çıkışı ile ilgili olarak birçok farklı rivayet var. Şubat ayı Antik Yunan’dan beri sevgi ile ilişkisi olan bir ay, o dönemde Zeus ve Hera’nın evlilikleri bu aylarda kutlanırmış. Ancak günümüzde kutlanan sevgililer günü genelde katolik aziz St. Valentine ile ilişkilendiriliyor. 14 Şubat günü de Aziz Valentine’ın vefat ettiği gün olarak biliniyor.

Cheerful couple in a restaurant with glasses of red wine

Today, when it is Valentine’s Day, the hearts, roses, greeting cards and obviously romanticism come to mind. In order that you can celebrate this special day with enthusiasm and happiness, the slightest details have been considered in Midtown Hotel. You can have a romantic dinner in More Restaurant with your sweetheart, or change your routine a little on Valentine’s Day by staying in our hotel.

Günümüze gelindiğinde ise Sevgililer Günü denince artık akıllara kalpler, güller, kutlama kartları ve tabii ki romantizm geliyor. Bu özel günü çoşku ve mutlulukla kutlayabilmeniz için Midtown Hotel’de en ince detaylar düşünüldü. Sevgilinizle More Restaurant’da romantik bir akşam yemeği yiyebilir ya da otelimizde konaklayarak Sevgililer Günü’nde rutininizi biraz değiştirebilirsiniz.